7 najlepszych uBOGAcających prezentów na chrzest

Kto z nas nie stał przed dylematem “co kupić dziecku”, niech pierwszy rzuci kamień. Jestem matką chrzestną trójki dzieci, w tym jednego po I Komunii Świętej i zrobienie im prezentu w zgodzie ze sobą nie było takie oczywiste. Z tyłu głowy pojawiały się dylematy, czy prezent nie jest “za tani” i “zbyt mało atrakcyjny”. Zapytałam więc siebie:

Czy dla Ciebie to sakrament święty czy świecki “event” ?

Katolikom proponuje się przysłanianie rzeczywistej wartości sakramentów. Zasypuje się dzieci prezentami nie mającymi nic wspólnego z podniosłością chwili i sacrum, odwracając tym samym uwagę od tego co najważniejsze. Najlepszym dowodem na to są “podarunki” z okazji I Komunii Św., takie jak quad, rower, telefon, czy tablet. 
Chciałabym zachęcić Was do tego, byście sprezentowali dziecku coś, co wpłynie na jego duchowy wzrost.

Zobaczcie 7 pomysłów na ubogacające prezenty z okazji chrztu świętego:

 1. MSZE ŚWIĘTE WIECZYSTE. To absolutnie mój numer 1. Piękny prezent zarówno na chrzest, I Komunię Św., bierzmowanie, jak i ślub znajomych, czy urodziny. Msze w intencji dziecka będą odprawiane codziennie do końca istnienia danej formacji! Można je zamówić przez stronę internetową, koniecznie o z lekkim wyprzedzeniem, ponieważ na podany przez nas adres zostanie wysłany Dyplom potwierdzający wpis do Księgi Intencji Mszy Wieczystych. Można go wręczyć w ozdobnej ramce lub jako oprawiony dyplom. Dotychczas wpisywałam dzieci do Księgi Mszy Wieczystych Stowarzyszenia Misji Afrykańskich
  http://www.sma.pl/formularz-intencji/msze-sw-wieczyste oraz do Księgi Misjonarzy Werbistów
  https://www.chludowo.werbisci.pl/intencje-mszalne/misyjne-wieczyste-msze-sw/
 2. BIBLIA DLA NAJMŁODSZYCH.  Księgarnie oferują ich całe mnóstwo. Najlepiej sprawdza się wydanie w małym formacie z twardymi stronami. U nas króluje Biblia z okienkiem. Dostępna jest w wersji z grawerem lub bez.
  https://e-dewocjonalia.eu/pl/p/Ksiazka-z-grawerem-na-prezent.-Mala-Biblia-dla-malych-dzieci./2025
 3. IKONA PISANA PATRONA. Takim naprawdę, naprawdę wyjątkowym prezentem może być ikona pisana – nie drukowana masowo. Oczywiście jej koszt jest większy, jednak jeżeli miałabym wydać 1000zł na grająco-śpiewającą zabawkę z wodotryskami dla maluszka lub na ikonę…kupiłabym ikonę, bez dwóch zdań.
  https://www.ikonypisane.pl/ikony-swietych/
 4. OBRAZ ANIOŁA STRÓŻA. Podobnie jak ikonę, można zawiesić w pokoiku dziecka. Stanowi piękną pamiątkę, gdy na odwrocie napiszemy osobiste, pełne miłości życzenia. Drukowane, malowane, wyszywane, w formie srebrnego obrazka… Jednym słowem szaleństwo! Pole do popisu mamy ogromne.
 5. PŁYTA “PROMYCZKI DOBRA” lub inna z muzyką religijną dla dzieci. W naszym domu akurat Promyczki grają bardzo często i z ręką na sercu polecam płytę “Aureola”. Przepiękne teksty o polskich świętych i przyjemne dla ucha aranżacje sprawiają, że muzyka dla dzieci tak naprawdę jest przyswajalna dla całej rodziny. Nauka i ubogacanie przez zabawę dla małych i dużych!
  http://promyczkidobra.pl/
 6. KSIĄŻKA “SŁUCHAM SERDUSZKA”. Zbiór scenariuszy spotkań rodzica z dzieckiem i Panem Bogiem autorstwa psychologa i jezuity. Najbardziej skorzysta z nich dziecko 2, 3, 4 i 5-letnie 😉 Razem z tą książeczką rodzic wtajemnicza dziecko w prawdy wiary stosując atrakcyjne dla niego metody 🙂 Wycinanie pomocy obrazkowych, które znajdują się w książce; odtwarzanie scenek; rozwiązywanie problemów moralnych ze świata dziecka; przygotowywanie się do Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy… Ta książka to takie prawdziwe pierwsze rekolekcje.
 7. MEDALIK LUB KRZYŻYK Z ŁAŃCUSZKIEM. To chyba najbardziej popularny prezent na Chrzest Święty i pamiątka na długie lata. Pudełeczko z grawerem lub szkatułka z pozytywką dopełnią całości.

Aby prezent od Ciebie stanowił ważny punkt na drodze dziecka do Boga, podaruj koniecznie coś ubogacającego. Coś dobrego. Coś, co będzie towarzyszyć mu przez resztę życia.

Daj znać w komentarzu, czym Ty obdarujesz swojego chrześniaka. Czy będzie to coś z tej listy? 😉

Dodaj komentarz